72 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ

8 maja w 72 rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej ,poczet sztandarowy  naszej szkoły brał udział w uroczystościach, które odbywały się w Inowrocławiu przed obeliskiem pamięci ofiar byłego obozu przejściowego na Błoniach.W tej manifestacji patriotycznej oprócz młodzieży brali udział przedstawiciele władz, stowarzyszeń,służb mundurowych oraz instytucji kultury.

Źródło: ino.online

Wszyscy uczestnicy oddali hołd więźniom  obozu hitlerowskiego na Błoniach .Złożono kwiaty pod obeliskiem,zapalono znicze ,odczytano apel pamięci ,po którym oddano salwę honorową. Dla naszej społeczności szkolnej jest to miejsce szczególne ponieważ w tym obozie przebywała ,była torturowana patronka naszej szkoły Genowefa Jaworska.Z tego obozu została wywieziona  za miasto w dniu 22 czerwca 1944 roku i rozstrzelana.

CZEŚĆ  ICH   PAMIĘCI  !