SZKOŁA JEST ... FAJNA

Nauka może być przyjemna. Staramy się aby w naszej szkole właśnie tak było.

ROZWIJAJ PASJE

 

Rozwijaj i pielęgnuj swoje zainteresowania.

Oferta zajęć pozalekcyjnych pozwala w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

ATRAKCYJNE PROFILE

 

Wybierz naukę na jednym z wielu atrakcyjnych kierunków.

Program zajęć jest konsultowany z przyszłymi pracodawcami, to gwarancja wysokich kompetencji zawodowych.

73 rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja  młodzież naszej szkoły brała udział w manifestacji patriotycznej upamiętniającej 73 rocznicę zakończenia II wojny światowej.Uroczystość ta miała miejsce w Inowrocławiu przy obelisku pamięci ofiar byłego obozu hitlerowskiego przejściowego w latach 1940-1945 przy ulicy Okrężek.

W obchodach tej rocznicy brały udział władze samorządowe,reprezentanci służb mundurowych,instytucji oświatowych,kulturalnych,duchowieństwo,poczty sztandarowe inowrocławskich szkół oraz mieszkańcy miasta.
Miejsce to jest szczególnie ważne dla naszej społeczności szkolnej ponieważ w tym obozie była więziona ,torturowana nasza patronka szkoły Genowefa Jaworska.To z tego miejsca została zabrana 22 czerwca 1944 roku,wywieziona za miasto i rozstrzelana.Niech symboliczne kwiaty złożone pod obeliskiem  przez poczet sztandarowy naszej szkoły będą wyrazem szacunku i pamięci dla wszystkich ofiar II wojny światowej.