Upamiętniamy odzyskanie niepodległości

Uczniowie  klasy I A w ramach realizacji projektu przygotowanego przez Inowrocławską Lokalną Organizację Turystyczną -„Tramwaj do Niepodległości”- poznali dzieje Inowrocławia  związane z wybuchem Powstania Wielkopolskiego w dość  nietypowym miejscu, mianowicie w wagoniku tramwajowym przy ulicy Św. Ducha. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali także  prelekcji o historii inowrocławskich tramwajów i obejrzeli wystawę pokazującą Inowrocław w fotografii  sprzed lat.

Na zakończenie spotkania troje uczniów wzięło udział w minikonkursie  pn. „Znam historię Inowrocławia i komunikacji miejskiej”.
Wyniki:
I miejsce  Arkadiusz Osiński
II miejsce Nikola Palicka
III miejsce Krzysztof  Marczyński
Zwycięzcom gratulujemy!
Wyjście z młodzieżą zorganizowały panie  E.Rolewska-Góral i  A.Wilińska-Rogalska.