SZKOŁA JEST ... FAJNA

Nauka może być przyjemna. Staramy się aby w naszej szkole właśnie tak było.

ROZWIJAJ PASJE

 

Rozwijaj i pielęgnuj swoje zainteresowania.

Oferta zajęć pozalekcyjnych pozwala w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

ATRAKCYJNE PROFILE

 

Wybierz naukę na jednym z wielu atrakcyjnych kierunków.

Program zajęć jest konsultowany z przyszłymi pracodawcami, to gwarancja wysokich kompetencji zawodowych.

„Dziewczęta miały głos”

 

11 października obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Dziewczyny”. Z  tej okazji odbyła się I. ogólnopolska edycja konkursu  „ Zostań Panią Ambasador” (www.ambasadorforaday.org).  Do 30.09.2020 dziewczęta z Polski  z dobrą znajomością języka angielskiego i niemieckiego  wykazały się swoimi umiejętnościami. Należało napisać esej pt.: „Jeden głos może zmienić świat na lepsze”. Nagrodą miała być  wizyta w jednej z 12 ambasad w Warszawie i przyjęcie roli pani ambasador dnia 14.10.2020. Z powodów epidemiologicznych obchody przełożono na 8.03.2021.

1

 

Z inicjatywy i pod patronatem nauczyciela języka niemieckiego, Pani Honoraty Züger  2 uczennice z naszej szkoły wzięły udział w konkursie:

Natalia Marciniak z  kl. II c napisała wiersz: ” Kiedyś znajdzie się…”  wzywający do dbałości  o środowisko naturalne;  praca konkursowa  Marty Kopacz, kl. II w, to tekst o kobietach zasłużonych w dziejach ludzkości i tych mniej widocznych w naszym świecie.  Uczennice nie doszły do finału, jednak dzięki zaprzyjaźnionej Ambasadzie Szwajcarii w Warszawie w „ Dień Edukacji Narodowej”  Natalia Marciniak była ze swoją nauczycielką,  panią H. Züger  w placówce dyplomatycznej w stolicy kraju. Ambasador Szwajcarii w Polsce,   p. Jürg Burri pokazał ambasadę „od kuchni”, opowiedział  także, jak ona funkcjonuje. Poczęstował pysznymi szwajcarskimi ciasteczkami oraz wręczył Natalii prezent, który widzicie na zdjęciu.  Wizyta pozostanie na długo w pamięci…