SZKOŁA JEST ... FAJNA

Nauka może być przyjemna. Staramy się aby w naszej szkole właśnie tak było.

ROZWIJAJ PASJE

 

Rozwijaj i pielęgnuj swoje zainteresowania.

Oferta zajęć pozalekcyjnych pozwala w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

ATRAKCYJNE PROFILE

 

Wybierz naukę na jednym z wielu atrakcyjnych kierunków.

Program zajęć jest konsultowany z przyszłymi pracodawcami, to gwarancja wysokich kompetencji zawodowych.

Kurs kwalifikacyjny w zawodzie technik żywienia i usług gastronomiczny

Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich im. Genowefy Jaworskiej w Inowrocławiu rozpoczyna nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy (kwalifikacja "trzyliterowa") realizowany zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 16 maja 2019 r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego w roku szkolnym 2021/2022

  1. W jakim zawodzie i kwalifikacji realizowany jest kurs?

Kurs realizowany jest w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w wyodrębnionej kwalifikacji organizacja żywienia i usług gastronomicznych HGT.12

  1. Do kogo skierowany jest kurs?

Kurs jest skierowany do osób, które chcą:

  • dokumentem potwierdzić swoje kwalifikacje zawodowe
  • zdobyć nowy zawód
  • uzupełnić wiedzę w zawodzie kucharz
  • zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu na poziomie technikum
  • podnieść kwalifikacje w na potrzeby pracy
  • uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe na rynku pracy
  • podjąć dalsze kształcenie lub doskonalenie zawodowe w trakcie pracy zawodowej
  • zdobyć tytuł technika żywienia i usług gastronomicznych
  • jednocześnie uzupełnić wyksztalcenie średnie kształcąc się w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Inowrocławiu (więcej informacji www.cku.ino.com.pl)
  1. Co daje ukończenie kursu?

Ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego oraz uzyskanie kwalifikacji technika żywienia i usług gastronomicznych umożliwia:

  • podjęcie zatrudnienie w zakładach żywienia zbiorowego (stołówki, restauracje, bary, kawiarnie itp.), instytucjach zajmujących się obrotem żywnością, służbie zdrowia (sanatoria, żłobki, służby sanitarno-epidemiologiczne, szpitale), organizacjach ochrony konsumenta, instytucjach zajmujących się upowszechnianiem wiedzy o żywieniu, żywności i placówkach prowadzących żywienie zbiorowe (domy opieki społecznej, domy dziecka, internaty, akademiki, hotele, pensjonaty, domy wczasowe itp.).
  • ponadto absolwenci mogą prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych i domowych, hotelarskich, agroturystyki czy cateringowych.
  1. Jakie są warunki przystąpienia do kursu?

Warunkiem przystąpienia do kursu jest:

  • posiadanie wykształcenia minimum podstawowego potwierdzonego świadectwem ukończenia szkoły podstawowej/gimnazjum albo zasadniczej szkoły zawodowej lub branżowej szkoły I stopnia albo świadectwem ukończenia szkoły średniej.
  • posiadanie świadectwo/dyplomu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji T.6 sporządzanie potraw i napojów właściwej dla zawodu kucharz  albo kwalifikacji TG.07 sporządzanie potraw i napojów właściwej dla zawodu kucharz albo HGT.02. przygotowanie i wydawanie dań właściwej dla zawodu kucharz albo dyplomu czeladniczego w zawodzie kucharz
  1. Ile czasu trwa kurs i jak jest zorganizowany?

Kurs w kwalifikacji HGT.12 organizacja żywienia i usług gastronomicznych trwa
430 godzin, rozłożony jest na dwa semestry a zajęcia odbywają się w formie wieczorowej dwa razy w tygodniu. Rozpoczęcie kursu nastąpi 01 września 2021 r. a jego zakończenie 24 czerwca 2022 r.

  1. Czym kończy się kurs?
  • Po ukończeniu kursu słuchacz otrzymuje Zaświadczenie ukończenia kwalifikacyjnego kursu zawodowego wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej potwierdzające zdobycie kwalifikacji zawodowych.
  • Po zdaniu egzaminu przed OKE, absolwent otrzymuje się świadectwo/dyplom potwierdzające kwalifikacje w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych (kod zawodu: 343404).

Uzyskane w ten sposób kwalifikacje zawodowe są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 15 lutego 2019 r. w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego, Rozporządzeniem MEN z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych, Rozporządzeniem MEN z dnia 16 maja 2019  r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego oraz Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO.

7) Jak zapisać się na kurs?

Aby zapisać się na kurs, należy wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły podanie znajdujące sie w zakładce „KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE”.