GODZINY OTWARCIA

ŚRODA 8.00 - 14.00
CZWARTEK 8.00 -14.00
PIĄTEK 8.00 - 12.00

Biblioteka szkolna pełni również funkcję Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej.Oprócz wypożyczalni i czytelni w bibliotece szkolnej uczniowie i nauczyciele magą korzystać z 5 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu oraz drukarki.Biblioteka gromadzi wydawnictwa zwarte i ciągłe.
Zbiory biblioteczne liczą prawie 16.000 woluminów wśród ,których dużą część stanowią zbiory literatury pięknej,lektury szkolne.
Ze względu na profil szkoły biblioteka gromadzi literaturę fachową,której pokaźną część stanowią zbiory z dziedziny gastronomii czy hotelarstwa.Wielką troską bibliotekarzy było i jest gromadzenie księgozbioru podręcznego , na który składają się encyklopedie ,leksykony,słowniki,poradniki,albumy.
W bibliotece znajduje się Centrum Informacji o Maturze.

Oprócz podstawowej funkcji udostępniania księgozbioru i propagowania czytelnictwa biblioteka stanowi również swoiste centrum edukacji kulturalnej - organizuje wyjścia do kina ,do teatru.Aktywnie współpracuje z bibliotekami i z muzeum na terenie Inowrocławia organizując wyjścia młodzieży na wystawy ,spotkania autorskie,prezentacje multimedialne itp.Współpracujemy również z IPN w Bydgoszczy gromadząc zbiory tej instytucji oraz organizując wycieczki.
Działanie nauczycieli bibliotekarzy jest ukierunkowane na ciągłej aktualizacji zbiorów - tak aby spełniały one wszelkie oczekiwania młodzieży i nauczycieli.